PROSÍM!!!hlasujte pro mě TU a TU PS.Napiš kolikátý hlas a klidně udělám i diplomek!!!

PŘIHLAŠ SE!!! SONB TU!!!
Bleskovka TU!!!

Pottera možná vystřídá Muzikál ze střední

10. června 2008 v 19:41 |  HSM
Muzikál ze střední
Jedna generace tančila s Pomádou, další se vlnila s Hříšným tancem. A dnešní děti milují Muzikál ze střední, který mimochodem natočil choreograf Hříšného tance Kenny Ortega
HSM:
První díl vidělo na celém světě sto šedesát milionů lidí, druhý jen za britské televizní premiéry našel přes sedmnáct milionů diváků, třetí se chystá. Teď novodobý hit teenagerů, jehož písně vzdor úžasu hudebních kritiků vévodí hitparádám, dorazil i do Česka.
Před sobotním uvedením na dětské televizi Jetix, po níž se stejně jako v případě "jedničky" počítá i s vysíláním na Nově, měla "dvojka" slavnostní předpremiéru v pražském kině. Věkový průměr v sále: odhadem deset až dvanáct let. Jako na Harrym Potterovi.
Ostatně i hrdina série Zac Efron coby vzorný student, sportovec, zpěvák, tanečník a nekorunovaný vůdce třídy Troy připomíná svým zevnějškem potterovskou hvězdu Daniela Radcliffa.
Není divu, že dívky v publiku jásaly "Jóó!", kdykoli muzikálový idol předvedl své sólo. Nejdříve se však vyřádili jejich spolužáci - premiéru totiž zahájila taneční skupina All Stars Cheerleaders, v níž se předvedly vrstevnice diváků, a pak ke svým klipům na plátně živě zatančila Lucie Vondráčková, uvítaná sborovým "Nazdár!"
Právě jí totiž malí diváci stanice Jetix udělili svými hlasy "dětského Oscara", výroční trofej v kategorii nejlepší herečka. "Viděla jsem první díl Muzikálu ze střední a moc se mi líbil. Už proto, že tanečních filmů je hrozně málo," prohlásila Vondráčková.
Muzikál ze střední se zjevně trefil do mezery na trhu. První díl obdržel televizní cenu Emmy, druhý se na americkém kanálu Disney stal jedním z nejsledovanějších pořadů za posledních pět let. A hlavně zrodil mánii náctiletých, kteří vyznávají nejen písně a taneční kreace svých hrdinů, ale také jejich styl oblékání.
Hříšný tanec bez erotiky
Oč v příběhu jde? V prvním Muzikálu ze střední začíná romance kapitána basketbalového týmu Troye a nadané matematičky Gabrielly, jejichž vstup do konkurzu na školní muzikál způsobí poprask.
"Dvojka" se podobně jako Hříšný tanec odehrává během prázdnin v letovisku, kde studenti brigádničí; nadutá dcera majitelů chce Troye přetáhnout od jeho přátel a lásky do světa blýskavého pozlátka, peněz a výhod.
Po vzoru Hříšného tance tu také pořádají estrádu, v níž se chce blýsknout "zlá" i "hodní", ovšem tím veškerá podobnost se šlágrem 80. let končí.
V Muzikálu ze střední totiž není ani stopa "hříšnosti", vzrušení a erotiky, natož tak drásavých prvků jako potrat. Film je dokonce cudnější a jeho hrdinové asexuálnější než v učesané travoltovské Pomádě; skoro se nechce věřit, že jde o vrstevníky českého Gymplu.
Přesto, nebo právě proto u dětí vyhrává; i v Česku. Soutěže, jejíž vítězové dostali pozvání na předpremiéru, se zúčastnilo na patnáct tisíc školáků.
A pokud jde o hudbu, z níž se nejvíce líbí milostné duety, Libor Lisý ze společnosti EMI potvrdil, že jde o nejvýdělečnější projekt současné Ameriky.
"Nahrávka High School Musical se stala nejprodávanějším soundtrackem všech dob. Překonala tak dvacetiletý rekord hudby seriálu Miami Vice," říká.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Kopíruj pouze se zdrojem tohoto blogu dalo mi to fakt práci!!!